قسمت های مهم و اساسی برنامه عبارتند از  رتوش - فوکوس تورآگراندیسمان سیاه و سفیدکردن عکس رنگی - کادربندی و آماده سازی برای چاپ - عمق بخشیدن به عکس - تصحیح نورپردازی - تصحیح رنگ - فتوآرشیو  در این قسمت توضیح داده می شود :


فتوباهوش
قادر است بدون این که حالت صورت را تغییر دهد و صورت را تخت و یا محو نماید آن را در کمتر از 10 ثانیه رتوش نماید.در این رتوش بافت پوست از بین نرفته و پوست حالت طبیعی خود را حفظ می نماید. همچنین نیازی به انتحاب محدوده رتوش نداشته و محدوده پوست بصورت هوشمند توسط نرم افزار تشخیص داده میشود

 


عموما عکس های دیجیتال نسبت به عکس آنالوگ محو و یا اصطلاحا سافت می باشد که برای رفع این نقص می بایست از بک دیجیتال یا دوربین های بسیار گران قیمت استفاده نمود. جهت رفع این مشکل با استفاده از این نرم افزار می توان وضوح عکس را تا 10 برابر افزایش داد. تفاوت این نرم افزار با شارپ و یا آنشارپ ماسک فتوشاپ در این است که کنتراست عکس به هم نمی ریزد و پیکسل های عکس غیر طبیعی نشده و به هیچ عنوان عکس از حالت طبیعی خارج نمی شود.

   


در عکاسی آنالوگ به جهت از بین بردن جای قلم بر روی صورت از تور آگراندیسمان استفاده می نمودند.این امر باعث می شد که در عکسهای سایز بزرگ پس از استفاده از تور در چاپ , عکس  رویایی و بسیار زیبا شود. همچنین در نرم افزار امکان تعیین میزان تور گذاری بدون اینکه عکس محو شده و وضوح خود را از دست دهد امکان پذیر می باشد.

   


یکی از مشکلات اساسی عکاسی دیجیتال عدم توانایی در سیاه و سفید کردن عکس رنگی با کیفیت و رنگ مناسب می باشد بطوری که با سیاه و سفید کردن عکس با روشهای معمول فتوشاپ، رنگ مایه های اضافی بر روی عکس دیده می شود. این مشکل نیز توسط نرم افزار تصحیح شده و عکسی واقعا سیاه و سفید خواهید داشت.

   


در این حالت می توان عکسی را با کیفیت و هزینه باور نکردنی بوسیله پرینتر های بسیار ارزان اپسون با مواد مصرفی مادیران چاپ نمود. اگر در چاپ با پرینتر ها ی جوهر افشان دچار مشکل هستید در این قسمت می توانید عکس را در سایزهای مختلف و به تعداد استاندارد بر روی کاغذهای A4 ویا 10x15 بچینید.

 


عموماً دوربینهای دیجیتال امکان ثبت طیف گسترده ای از رنگها را ندارند به همین دلیل بعد و عمق رنگ، کمتر از حدمطلوب میگردد. توسط این بخش از نرم افزار میتوان طیف رنگ گسترده ای  به عکس اضافه نمود که نتیجه آن،  عمق بخشیدن به عکس میباشد و اینگونه بنظر میرسد که  تصویر با دوربینی بهتر و یا در شرایطی مطلوبتر گرفته شده است.

   


با استفاده از این ابزار میتوان ایرادات پیش آمده هنگام نورپردازی تصویر مانند تاریک شدن یا روشن شدن بیش از حد تصویر یا بخشهایی از آن را اصلاح نمود. تاریک شدن یا نور اضافه در بخشهایی از تصویر سبب میشود که عکس حالت تخت پیدا نموده و بعد خود را ازدست بدهد. 
 
   


یکی از مشکلات ایجاد لایه ای از رنگهای اضافی بر روی عکس، در هنگام عکسبردای، (بخصوص با پرژکتور) می باشد که برای از بین بردن رنگهای اضافی،  معمولا به عکس، رنگ های مکمل اضافه می شود که باعث غیر طبیعی شدن عکس می شود. در این قسمت رنگ اضافی عکس ،بدون اضافه کردن رنگ دیگری از بین رفته و رنگ عکس بسیار زنده و طبیعی می شود .

   


این بخش امکانات متنوعی در اختیار کاربران قرارمیدهد که عبارتند از:

امکان آرشیو عکس با افزودن اطلاعات متنوعی از جمله نوع آتلیه، شماره عکس، شماره تلفن و نام مشتری، تاریخ عکسبرداری و تحویل عکس، اندازه عکس، نوع کاغذ، مبلغ کل، مبلغ مانده و.... میباشد

امکان جستجو بر اساس نوع آتلیه یا تاریخ عکسبرداری یا تاریخ تحویل یا شماره عکس یا نام مشتری ....

امکان گزارش گیری از آتلیه ها  براساس نوع آتلیه، تاریخ عکسبرداری و تاریخ تحویل عکس

امکان تعریف انواع جدید کاغذ و سایزهای جدید

 


PhotoBahoosh 2011 | All rights reserved | Designed by: Kafshdoozak.co